خدمات ثبت اظهارنامه اختراع در معاهده PCT

معاهده همکاری ثبت اختراعPCTموسسه نوفن حامی البرز (مالک پایگاه جستجو مالکیت فکری دارکوب) با سالها تجربه در ارائه خدمات حمایت بین المللی از اختراعات، آماده است به شما مخترعین در راستای حمایت بین المللی از اختراع کمک کند. یکی از روش های موقت برای حمایت بین المللی، ثبت اظهارنامه در معاهده همکاری اختراع PCT می باشد که توسط سازمان جهانی مالکیت فکری وایپو مستقر در ژنو مدیریت می شود.

معاهده PCT برای اولین بار در سال 1970 میلادی در واشنگتن به امضاء رسید و در سال 1978 میلادی اعضای آن به 18 کشور افزایش یافت. کشورهای عضو معاهده PCT در سال 2023 میلادی 157 کشور است که شامل کلیه کشورهای پیشرفته و تعداد زیادی از کشورهای در حال توسعه می باشد.

از نکات مهم در خصوص ارائه ثبت اختراع در معاهده همکاری ثبت اختراع PCT این است که مخترع می تواند اختراع خود را مستقیما به دفتر ژنو ارائه دهد و یا این که از طریق اداره ثبت اختراعات کشور خودش برای ثبت اقدام کند. چنانچه مخترع بخواهد توسط اداره ثبت کشورش تقاضای ثبت دهد، نباید بیش از ۱۲ ماه از تاریخ اظهارنامه اش در کشور مبدا گذشته باشد.

به منظور استفاده مخترعان از حمایت های معاهده PCT موسسه نوفن حامی البرز (مالک پایگاه جستجو مالکیت فکری دارکوب) خدمات متفاوتی را به مخاطبان ارائه می دهد که شامل موارد زیر می باشد:

ثبت اختراع در PCT چه حمایتی ایجاد می کند

اولین خدمتی که می توانید از موسسه نوفن دریافت کنید، مشاوره حمایت بین المللی از اختراع می باشد. در جلسه مشاوره شما متوجه خواهید شد ثبت اختراع در معاهده PCT چه مزایایی برای شما دارد و چه کارهایی پس از ثبت اظهارنامه و در چه مدت زمانی باید انجام بدهید. برخی از سوالات متداول در این خصوص به شرح زیر هستند:

  • آیا حتما اظهارنامه اختراع باید ابتدا در ایران و سپس در PCT ثبت شود؟
  • آیا پس از ثبت PCT نیاز است در کشورهای دیگر نیز اختراع ثبت گردد؟ 
  • تفاوت ثبت provisional آمریکا با معاهده PCT چیست؟ کدام بهتر است؟
  • آیا ثبت اختراع در PCT برای روزمه دانشگاهی و مهاجرت کاربرد دارد؟
  • چطور می توان با کمترین هزینه اظهارنامه PCT را ثبت کرد؟

جهت مشاوره یا دریافت خدمات در خصوص ثبت اظهارنامه در معاهده PCT با شماره 02634904939 تماس بگیرید. 

یا در پیام رسانهای بله / واتساپ به شماره 09355047676 پیام دهید.

مدارک آماده است و فقط اظهارنامه  ثبت می گردد

در صورتی که خودتان مدارک مورد نیاز شامل نسخه ترجمه شده شرح اختراع، ادعانامه، خلاصه و همچنین نقشه ها را آماده کرده اید، موسسه نوفن می تواند فقط امور مربوط به ثبت اظهارنامه PCT (و در صورت نیاز، واریز هزینه اظهانامه به WIPO) را برای شما انجام دهد. فرمت مدارک ذکر شده و ثبت اظهارنامه دارای نکاتی است که امکان دارد شما را در آینده با چالش مواجه کند. ثبت اظهارنامه میتواند در اکانت کاربری خود مخترع در سایت WIPO انجام شود.

بررسی ادعانامه، اصلاح شکلی و ماهوی

از آنجا که داوری اختراع بر اساس ادعانامه صورت میگیرد در نتیجه چنانچه اختراع کاملا دارای شرایط لازم برای ثبت باشد اما ادعانامه آن به درستی تهیه نشده باشد، قطعا نتیجه داروی آن مثبت نخواهد بود. درنتیجه پیشنهاد میگردد نوشتن ادعانامه توسط فرد متخصص انجام شود تا شانس موفقیت اظهارنامه را افزایش دهد. به همین منظور کارشناسان موسسه نوفن می توانند ادعانامه اختراع شما را بر اساس شرایط شکلی و ماهوی تهیه نمایند.

جهت مشاوره یا دریافت خدمات در خصوص ثبت اظهارنامه در معاهده PCT با شماره 02634904939 تماس بگیرید. 

یا در پیام رسانهای بله / واتساپ به شماره 09355047676 پیام دهید.

بررسی و اصلاح کلیه مدارک اظهارنامه

چنانچه ادعانامه اختراع به درستی تهیه شده باشد اما با اطلاعات مندرج در شرح و نقشه اختراع به درستی فاش و تشریح نشود، باز هم می تواند باعث منفی شدن نتیجه داوری اختراع گردد. در این خصوص نیز کارشناسان موسسه نوفن می توانند در اصلاح و تهیه مدارک صحیح به شما کمک کنند. 

تهیه کلیه مدارک اختراع بر اساس استاندارد بین المللی

در بهترین حالت کلیه مدارک ثبت اختراع جهت ثبت اظهارنامه در معاهده همکاری ثبت اختراع می تواند توسط موسسه نوفن تهیه شود که بیشترین شانس موفقیت در نتیجه داوری اختراع را برای شما به همراه خواهد داشت. این مرحله شامل کلیه موارد بالا مانند مشاوره، تهیه یا اصلاح مدارک اختراع و البته جستجو اختراعات پیشین در سایتهای بین المللی اختراع خواهد بود. 

از آنجا که موسسه نوفن کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهور در حوزه خدمات مالکیت فکری است، شرکت های دانش بنیان میتوانند 90 درصد هزینه های واریزی و کارگزاری را به صورت بلاعوض از صندوق دریافت نمایند. 

جهت مشاوره یا دریافت خدمات در خصوص ثبت اظهارنامه در معاهده PCT با شماره 02634904939 تماس بگیرید. 

یا در پیام رسانهای بله / واتساپ به شماره 09355047676 پیام دهید.