نسخه آزمایشی

دستگاه اتوماتيك ساخت وقالب ريزي ژل الكتروفورزافقي با قابليت قالب ريزي سيني هاي ژل با اندازه هاي متفاوت وشستشو دستگاه به صورت خودكار

شماره اظهارنامه: 139850140003001654

تاریخ اظهارنامه: 1398/02/31
مخترع/مخترعان: احمدرضا بزمجو
شماره ثبت : 99944
وضعیت اعتبار: اعتبار ندارد

تاریخ ثبت: 1398/10/01
طبقه بندی بین المللی: G01N 27/44 G01N 27/00


خلاصه اختراع :

الكتروفورز يك روش بسيار مرسوم وپركاربرد براي جدا سازي مولكولها از يكديگر بر اساس اندازه وبار ميباشد. يك بخش اصلي در الكتروفورز,ژل مورد استفاده در فرآيند ميباشد. نوع ژل و كيفيت ژل ساخته شده ميتواند دردقت جداسازي مولكوها تاثير دارد. يكي از عوال مهم موثر درسرعت حركت تركيبات موجود در يك نمونه در الكتروفورز خواص محيط (ژل) ميباشد. اين خواص به نوع ماده ي اصلي تشكيل دهنده ي ژل , غلظت ژل و فرآيند تشكيل ژل بستگي دارد.اندازه حفره هاي موجود در ژل يكي ازآن خواص ميباشد و بستگي به غلظت آگارز در بافر دارد. خواص مهم ديگر ژل يكپارچگي ويكنواختي بافت ژل پس از سرد وسفت شدن ميباشد كه در دقت وصحت نتيجه ي ازمايش تاثير بسزايي دارد. با استفاده از دستگاه خودكاركه با رايانه ( PLC) كنرل ميشود ميتوان از خطاهاي انساني در اندازه گيري هاي حجم و وزن مواد و دماها جلوگيري كرد.دستگاه ميتواند حجم وتعداد زيادي ژل اماده مصرف رادر زمان كم نسبت به اماده سازي بادست بسازد.بدليل اينكه فرآيند به صورت خودكار انجام ميشود از هدر رفتن وقت اپراتور جلوگيري ميكند و اپراتور در زمان آماده سازي ژل ميتواند به ساير امور آزمايشگاه بپرداز كه در هزينه و زمان آزمايشگاه صرفه جويي ميشود وباعث افزايش سرعت و دقت در آزمايشهاي مرتبط با الكتروفورز ميشود. در اين دستگاه از گيرنده هاي دماي دقيق استفاده شده كه ميزان دما در تمام مراحل را به دقت ثبت و كنترل ميكند . بدليل استفاده از نيروسنج الكتروونيكي دقيق و ارتباط آن با كنترل كننده وزن ها به دقت اندازه گيري ميشود . دستگاه داراي دريچه ي برقي كنترل پودراست كه براي اين دستگاه طراحي شده به نحوي است كه ميتواند مقادير بسيار كه پودر را با دقت زياد رها سازي كند . با استفاده همزن الكتريكي دما وغلظت مواد درحين تركيب شدن يكدست ميشود. جابجايي و ذخيره سيني هاي خالي و پر خودكار انجام ميشود و محل سيني در طي فرآيند با سنسور تشخيص رنگ مشخص ميشود.سيستم طراحي شده براي انتخاب و انتقال سيني باعث ميشود در طي مراحل ساخت و اماده سازي نياز به دخالت انسان (اپراتور) نباشد. اين ابداع در راستاي طراحي وتوليد ملي تجهيزات ازماشگاهي و بومي سازي تكنولوژي هاي روز متناسب با امكانات در دسترس كشور وبا هزينه ي كمتر در كشور عزيزمان طراحي شده.

لینک کوتاه این صفحه : darkob.co.ir/A9SBXY21

جهت استفاده از امکانات زیر در این صفحه به حساب کاربری خود وارد شوید و مراحل تایید امتا را به اتمام برسانید.

- نمایش لینک این اختراع در اداره ثبت اختراعات ایران

- ارسال پیام به مالک / مخترع این اختراع (لطفا جهت سوال در خصوص اختراع با شماره های موسسه نوفن تماس نگیرید، پس از ثبت نام در سایت دارکوب، میتوانید به اختراع پیغام دهید)

- نمایش اطلاعات تکمیلی (عکس، متن، و نحوه همکاری) این اختراع

دیگر اختراع/اختراع ها با مالک/مخترع مشابه

Loading...