نسخه آزمایشی

دستگاه تشخيص و رفع پديده كاويتاسيون در پمپ هاي سانتريفيوژ موجود در صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و نيروگاه هاي حرارتي
A device for detecting and resolving cavitation phenomena in centrifuge pumps available in oil, gas, petrochemical and thermal power industries

شماره اظهارنامه: 139850140003007247

تاریخ اظهارنامه: 1398/08/19
مخترع/مخترعان: احسان جعفريان
شماره ثبت : 100662
وضعیت اعتبار: اعتبار دارد

تاریخ ثبت: 1398/12/21


خلاصه اختراع :

كاويتاسيون، نوعي پديده مخرب است كه هرگاه فشار در قسمت مكش پمپ به فشار بخار سيال برسد، بخشي از سيال موجود در محفظه پمپ تبخير و حباب¬هاي تشكيل شده با برخورد با بدنه و پره¬هاي پمپ تركيده شده و نويز زيادي در سيستم ايجاد كرده و منجر به ايجاد سر و صداي شديد، آسيب به بدنه و خوردگي پره¬هاي پمپ¬هاي سانتريفيوژ مي¬شود. بنابراين، جلوگيري از تشكيل اين پديده¬ نامطلوب، علاوه بر عملكرد بهينه تجهيز، مي¬تواند صرفه¬جويي¬هاي اقتصادي چشم¬گيري بدنبال داشته باشد. لذا در اختراع كنوني، سيستمي براساس روابط و مفاهيم مربوط به علوم مكانيك سيالات و ترموديناميك كه پيرامون توربوماشين¬ها مطرح هستند، طراحي و ساخته شد كه به صورت هوشمند ضمن محاسبه عدد كاويتاسيون، در صورت تشخيص اين پديده نسبت به رفع آن در حداقل زمان ممكن اقدام مي¬كند.

لینک کوتاه این صفحه : darkob.co.ir/MDNY4N21

جهت استفاده از امکانات زیر در این صفحه به حساب کاربری خود وارد شوید و مراحل تایید امتا را به اتمام برسانید.

- نمایش لینک این اختراع در اداره ثبت اختراعات ایران

- ارسال پیام به مالک / مخترع این اختراع (لطفا جهت سوال در خصوص اختراع با شماره های موسسه نوفن تماس نگیرید، پس از ثبت نام در سایت دارکوب، میتوانید به اختراع پیغام دهید)

- نمایش اطلاعات تکمیلی (عکس، متن، و نحوه همکاری) این اختراع

دیگر اختراع/اختراع ها با مالک/مخترع مشابه

Loading...