جستجوی دارایی فکری دارکوب | اختراع علامت تجاری طرح صنعتی

پایگاه دارایی فکری دارکوب چیست؟

پایگاه جستجو مالکیت فکری دارکوب با هدف تجمیع و مانیتور دارایی های فکری ثبت شده در ایران در حوزه مالکیت صنعتی قصد دارد امکان جستجو در این دارایی ها را برای کاربران ایرانی و غیر ایرانی دقیقتر، سریعتر و راحت تر کند. دارکوب تلاش میکند امکانات جانبی بسیاری را برای انواع مخاطبان این حوزه فراهم آورد تا حداکثر استفاده ممکن از این اطلاعات حاصل شود. ارائه خدمات جستجو و تحلیل اولیه و پیشرفته دارایی های فکری کشورهای دیگر به صورت خودکار از دیگر اهداف راه اندازی موتور جستجو مالکیت فکری دارکوب می باشد.

 

نقض مالکیت فکری دارکوب

 

دارکوب چه میکند؟

دارکوب با جمع آوری، طبقه بندی، تحلیل و ارائه متنوع اطلاعات، نیاز شما پژوهشگران و فناوران را در خصوص دسترسی به اطلاعات افشا شده در حوزه مالکیت صنعتی برآورده می کند. ایجاد امکان جستجوی پیشرفته، افزونه جستجو برای مرورگرها، امکان تماس با مخترعان، درج اطلاعات تکمیلی تجاری سازی اختراع و دریافت اعلان جهت اطلاع از اختراعات جدید در حوزه ای مشخص بخشی از امکانات پایگاه دارکوب می باشد. با امکانات متنوع این پایگاه در بخش امکانات پایگاه دارایی فکری دارکوب آشنا شوید.

 

به منظور اطلاع از راه اندازی هر یک از امکانات جدید دارکوب، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اینستاگرام: darkob.co.ir@

 

دسترسی به بسیاری از امکانات اولیه دارکوب رایگان است اما برخی از خدمات به منظور تامین هزینه های نگهداری و بروز رسانی سایت شامل هزینه می باشد. لیست خدمات دارای هزینه بزودی درهمین بخش اطلاع رسانی خواهد شد. 

 

ارائه خدمات ویژه دارکوب به شرکت های دانش بنیان

موتور جستجو دارایی های فکری دارکوب به منظور حمایت از شرکت های دانش بنیان، امکانات ویژه ای را به این شرکتها اختصاص خواهد داد که با گسترش امکانات این پایگاه امکانات مذکور به اطلاع شرکت های دانش بنیان خواهد رسید.

 

مجوزها و تاییدیه ها و همکاری ها

 1. پروانه فعالیت "نشر دیجیتال برخط" به شماره 11503 مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 2. "لوگوی طلایی ساماندهی محتوی فضای مجازی" مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
 3. "نماد اعتماد الکترونیکی" مركز توسعه تجارت الكترونیكی
 4. مجوز فناوری در حوزه ارائه خدمات تجاری سازی
 5. همکاری با مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت و معدن در تایید اطلاعات هویتی کاربران
 6. تایید سطح 2 دانش بنیانی پایگاه جستجو دارایی های فکری ایران
 7. استقرار در پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی

logo-samandehi

احراز مشتریان تجارت الکترونیک پروانه نشر دیجیتال برخط
سازمان فناوری اطلاعات

 

حامیان

 1. صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهور (گرنت توسعه سامانه تحلیل پتنت دارکوب، همایش روز جهانی مالکیت فکری 1400، همایش روز جهانی مالکیت فکری 1401، برنامه رادیویی جوان آپ)
 2. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور
 3. کانون پتنت ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور  
 4. پارک علم و فناوری البرز
 5. استارتاپ الوبیز

اطلاع رسانی ها

 

 1. وزارت علوم تحقیقات و فناوری
 2. بنیاد ملی نخبگان
 3. بنیاد نخبگان استان البرز
 4. خبرگزاری ایسنا
 5. سناد نانو (نانو و صنعت)
 6. جهاد دانشگاهی

آشنایی با پرنده دارکوب (گونه کاکلدار)

حدودا بیش از ۲۰۰ گونه دارکوب در جهان وجود دارد. دارکوب‌ها تقریباً در هر جا که درخت باشد دیده می‌شوند. حشرات، به ویژه لارو سوسکها و مورچه‌های نجار، غذای اصلی این پرندگان را تشکیل می‌دهند. آن‌ها در جستجوی حشرات سوراخ‌هایی بزرگ و تقریباً مستطیل‌شکل را در تنه درختان ایجاد کرده و بدین وسیله آنها را شکار می‌کنند.

 

دارکوب‌های کاکل‌دار بالغ طولی بین ۴۰ تا ۴۹ سانتی‌متر و وزنی بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ گرم دارند. اکثراً پرهایشان سیاه‌رنگ بوده و تنها به هنگام پرواز است که بخش سفیدرنگ زیر بال‌هایشان نمایان می‌شود. این پرندگان تاجی قرمزرنگ بر روی سرشان دارند و خطی سفید تا به پایین کناره‌های گلویشان کشیده شده ‌است. در پرندگان نر بالغ خطی قرمز از منقار تا گلویشان کشیده شده و بخش جلویی تاجشان نیز قرمز رنگ است در صورتی‌که این قسمت‌ها در پرندگان ماده بالغ سیاه‌رنگ می‌باشد.

 

دارکوبها منقارهای نیرومندی دارند که برای سوراخ کردن پوست درختان و جستجوی حشرات به کار می‌برند آن‌ها طعمه‌های خود را به وسیله زبان بلند که دارای نوک چسبناکی است از مخفیگاهشان بیرون می‌کشند. محققان دریافته‌اند بدن دارکوب ۹۹ درصد انرژی ناشی از ضربه‌ها را به عنوان «انرژی کرنشی» (ارتجاعی) ذخیره می‌کند.

دارکوب جستجو گر دارایی فکری