سوالات متداول استفاده از پایگاه دارکوب

کاربر گرامی، در این صفحه سوالات متدوالی که جهت استفاده از خدمات پایگاه جستجو و تحلیل دارایی فکری دارکوب امکان دارد مطرح گردد همراه با پاسخ های آن درج گردیده است. لطفا چنانچه سوال دیگری ذهن شما را مشغول کرده است حتما آن را از طریق داشبود کاربری، بخش مکالمات با ما در میان بگذارید.


جهت ثبت نام در سایت دارکوب ابتدا وارد لینک زیر بشوید و متن درج شده را مطالعه فرمایید:


https://darkob.co.ir/auth

ثبت نام 1

شماره موبایل خود را  وارد نمایید. دقت کنید که شماره موبایل به نام متقاضی باشد.

ثبت نام 2

سپس رمزی را برای حساب کاربری خود تعریف کنید. رمز باید حاوی حروف و اعداد انگلیسی و حداقل یک کارکتر بزرگ باشد.

ثبت نام 3

کد تایید پیامک شده به موبایل را وارد کنید.

ثبت نام 4

گزینه ویرایش اطلاعات کاربری را انتخاب کنید.

ثبت نام 5

اطلاعات پروفایل را کامل کرده و گزینه ویرایش پروفایل را انتخاب کنید.

ثبت نام 6

جهت تایید آدرس ایمیل، ایمیلی برای شما ارسال میگردد که باید نسبت به تایید آن اقدام کنید. دقت کنید که لینک ایمیل را در همان مرورگری که ثبت نام را انجام دادید باز نمایید.

پایگاه دارکوب به منظور اطمینان از هویت کاربرانی که اطلاعات دارایی های فکری خود را تکمیل میکنند، نیاز دارد از یک مرجع مناسب استفاده کند. امتا سامانه ای است که این اطمینان را برای دارکوب فراهم میکند.

امتا چیست: سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (اِمتا)، با درخواست کاربران، امکان احراز اطلاعات هویتی و تماسی آنها از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به صورت آنلاین را فراهم کرده است. کسب و کار ها می توانند پس از دریافت نماد اعتماد الکترونیک کاربران خود را از طریق این سامانه احراز هویت کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر که چطور اکانت خود در سایت دارکوب را با سامانه امتا تایید کنید به صفحه سامانه احراز هویت امتا مراجعه کنید.

برای این که بدانیم آیا انتشار اطلاعات دارایی های فکری مانند اختراع در یک وب سایت غیر دولتی مصداق نقض حقوق مالکیت فکری است یا نه باید بررسی کنیم که منابع اطلاعاتی سایت دارکوب چیست. دارکوب اطلاعات خود را از وب سایت روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و اداره ثبت مالکیت های صنعتی که هر دو مستنداتی را جهت اطلاع عمومی منتشر می کنند بدست می آورد.

جهت مطالعه ادامه مطلب به صفحه "انتشار اطلاعات دارایی های فکری در سایت دارکوب" مراجعه کنید.

برای اضافه کردن اختراع به بخش "دارایی های من"، ابتدا باید مراحل تایید امتا را انجام داده باشید. سپس در بخش "دارایی های من"گزینه "بازیابی دارایی های من" را انتخاب کنید. سپس عدد نمایش داده شده را در بخش مربوطه وارد نمایید و منتظر تایید دارایی های خود توسط بخش پشتیبانی دارکوب باشید.