جستجو پیشرفته علامت تجاری

به منظور ثبت علامت تجاری، نیاز است جستجوی دقیقی از علامت های ثبت شده پیشین انجام دهید. جستجو علائم تجاری ثبت شده خدمت دیگری از سایت دارکوب است که به کاربران اجازه میدهد به صورت پیشرفته در علائم تجاری جستجو کنند تا از ثبت تقاضای تکراری جلوگیری شود. پایگاه دارکوب امکان جستجو دقیق عنوان مورد نظر و تشابهات آن را برای علائم تجاری به وجود آورده است تا ثبت علامت تجاری را با درصد موفقیت بیشتری انجام دهید.تاریخ اظهارنامه:
از
تا

یافتن نتایج مرتبط خارج از طبقه تعیین شده
بازنشانی

کاربر گرامی، به منظور انجام جستجو دقیق در علائم تجاری، چنانچه عنوان مورد نظر شما از چند کلمه تشکیل شده است، بهتر است هر کلمه را به صورت جداگانه جستجو نمایید. در نظر داشته باشید چنانچه عبارت مورد نظر شما دارای چند کلمه باشد، اگر هر یک از کلمات قبلا توسط شخص دیگری در همان طبقه و با همان کالا/خدمت ثبت شده باشد، درخواست ثبت علامت شما رد خواهد شد. پس بهتر از عنوان مد نظر را در طبقه مربوط به فعالیت خودتان از طبقه بندی علامت تجاری جستجو کنید. البته لازم به ذکر است بطور کلی دستورالعمل ثبت علائم تجاری دارای استثنائات فراوانی به منظور رد یا پذیرش درخواست ثبت می باشد.

از آنجا که کارشناس ثبت اداره علائم تجاری می تواند تقاضای ثبت علامت تجاری را با علامت مشابه ثبت شده قبلی رد کند، نیاز است عبارات مشابه مورد نظر خود را نیز جستجو نمایید. در همین خصوص دارکوب امکان جستجو با میزان تشابه های مختلف را نیز فراهم کرده است. برای مثال چنانچه عبارت " نوفن " - "NOFAN" را با میزان تشابه های مختلف جستجو کنید، به این نتایج خواهید رسید:

عین عبارت: دقیقا نتایجی یافت می شود که عینا مانند عبارت مورد نظر می باشد مانند : نوفن؛

خیلی مشابه: نتایجی مانند مینوفن نیز در این نوع از مشابهت یافت خواهد شد اما همچنان تعداد بسیاری از نتایج مرتبط نمایش داده نمی شود؛

کمی مشابه: نتایجی مانند نوافن و نوژن در این نوع از تشابه یافت می شود، این نتایج نیز می توانند درخواست ثبت شما را مردود کنند. احتمالا تعدادی هم نتایج نامرتبط خواهید دید که می توان از آنها صرف نظر کرد؛

کمترین تشابه: تعداد بسیاری نتایج غیر مرتبط نیز یافت خواهد شد اما نتایجی مانند NOFET فقط در این سطح یافت می شود. برای عبارت های سه حرفی، این میزان تشابه بهترین گزینه است.

توجه: بررسی نتایج جستجو در سایت دارکوب نمی تواند 100 % ملاک پیش بینی قبولی یا رد تقاضا ثبت علامت در اداره مربوطه باشد، چرا که به دلایل مختلف درخواست می تواند رد یا قبول شود. اما چنانچه در نتایج جستجو، عین عبارت یا خیلی شبیه عبارت مورد نظر در طبقه و کالای مربوطه ثبت شده بود، می توانید 100 % مطمئن باشید که درخواست شما رد خواهد شد.