احراز هویت امتا

سامانه احراز هویت امتا

سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی (اِمتا)، با درخواست کاربران، امکان احراز اطلاعات هویتی و تماسی آنها از طریق پایگاه‌های اطلاعاتی حاکمیتی به صورت آنلاین فراهم کرده است. کسب و کار ها می توانند پس از دریافت نماد اعتماد الکترونیک کاربران خود را از طریق این سامانه احراز هویت کنند.

 

چرا پایگاه دارکوب از امتا استفاده میکند؟

پایگاه دارکوب به منظور اطمینان از هویت کاربرانی که اطلاعات دارایی های فکری خود را تکمیل میکنند، نیاز دارد از یک مرجع مناسب استفاده کند. امتا سامانه ای است که این اطمینان را برای دارکوب فراهم میکند. البته دارکوب هم می توانست مانند دیگر سایت ها از روش ارسال عکس کاربر به همراه کارت ملی و امضا نیز استفاده کند، اما این روش هم برای کاربران مشکل تر است و هم امکان جعل اسناد وجود دارد. از آنجا که در سامانه امتا، کد ملی کاربر با شماره موبایل وی مطابقت داده میشود، امکان احراز هویت جعلی بسیار نادر است.

هر چند که جهت احراز هویت با این روش کمی شما را به زحمت می اندازیم، اما با استفاده از سامانه امتا، از این که دارایی فکری شما توسط دیگران مورد سوء استفاده قرار نگیرد اطمینان حاصل می کنیم. همچنین از هویت ارسال کننده پیام به مالکان و مخترعان مطلع می شویم که باعث جلوگیری از ایجاد مزاحمت برای طرفین خواهد شد.

 

 چطور در سامانه امتا ثبت نام کنم؟

امکان دارد قبلا به منظور ثبت نام خرید خودرو یا امور دیگر در این سامانه ثبت نام کرده باشید، در غیر این صورت به منظور استفاده از سامانه امتا کافی است به آدرس ecsw.ir وارد شوید و بر روی گزینه "ثبت نام" کلیک کنید.

سامانه امتا

 

سپس شماره تلفن همراهی که به نام خودتان است را در کادر مربوطه وارد کنید.

امتا موبایل

 

در صفحه بعد اطلاعات تکمیلی را وارد کنید و کدی که برای شما پیامک شده است را در بخش "کد احراز" وارد کنید.

امتا اطلاعات تکمیلی

 

چنانچه اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید، ثبت نام شما به اتمام رسیده است.

 

چطور حساب کاربری خود را در پایگاه دارکوب تایید کنم؟

به منظور احراز هویت اکانت خود در پایگاه دارکوب ابتدا با ثبت اطلاعات دقیق خود ثبت نام کنید. سپس در صفحه داشبورد بر روی کلمه "تایید اطلاعات هویت عمومی" کلیک کنید. پس از انتقال به سامانه امتا، با اطلاعات ثبت نام شده وارد شوید. در صورت درج اطلاعات صحیح به صفحه زیر منتقل میشود. 

تایید امتا

 

با انتخاب گزینه "اعطای دسترسی" به پایگاه دارکوب بازمیگردید و مراحل از سمت شما به اتمام رسیده است. کارشناسان پایگاه دارکوب پس از دریافت اطلاعات شما از سامانه امتا اکانت کاربری شما را مورد تایید قرار خواهند داد. سپس همین مراحل را برای "تایید موبایل" انجام دهید.